Przede wszystkim pracujesz TY.

Ja odpowiadam za proces, za narzędzia, za trzymanie steru i przeganianie bocznych wiatrów.

To, czy w naszej podróży posłużymy się jachtem, harleyem, lotnią, czy może pójdziemy na pieszo, zależy od potrzeb które rozpoznawane są na pierwszej sesji, tzw. „sesji zerowej”. Wtedy ustalamy warunki pracy i zawieramy je w KONTRAKCIE. Jest to umowa obowiązująca obie strony, precyzująca prawa i obowiązki każdego z nas.

W trakcie spotkań, które z reguły odbywają się w odstępach od 1 do 3 tygodni, analizujesz sytuację, odkrywasz swoje zasoby, odnajdujesz nowe metody działania, ćwiczysz nowe zachowania. Sprawdzasz, czy Twoje przekonania służą Twojemu rozwojowi, a jeżeli nie, szukamy wspólnie nowych-wspierających. Z sesji na sesję monitorujemy wprowadzone zmiany.

Podstawową zasadą, którą stosuję w swojej pracy jest wiara, że to Ty posiadasz siłę i potencjał, czyli zasoby, dzięki którym potrafisz poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Musisz tylko te zasoby odszukać i w nie uwierzyć.

Taki system pracy pozwala rozpoznać schematy własnego/domowego/zawodowego działania, zdefiniować i pokonać ograniczenia i czynniki hamujące, nauczyć się radzić sobie z wieloma sytuacjami, z którymi dotąd sobie nie radziliśmy. Pozwala poprawić efektywność, rozwinąć potencjał, zaplanować ścieżkę kariery, zrozumieć cele i zamierzenia, odnaleźć sposoby na radzenie sobie ze stresem, złością, wypaleniem zawodowym.

W swojej pracy coachingowej opieram się na wiedzy wyniesionej z różnych nurtów i koncepcji psychologicznych, takich jak Racjonalna Terapia Zachowań, Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, elementy psychologii behawioralnej, psychologii Gestalt czy NLP. Przede wszystkim jednak bazuję na założeniach psychologii systemowej, dzięki której możemy wspólnie zobaczyć, jak wszystko to, co dzieje się dookoła Ciebie, środowiska, w których funkcjonujesz, rezonują ze sobą i wpływają na Ciebie.

Wszystkie powyższe założenia sprawdzają się zarówno w pracy z zagadnieniami z obszaru funkcjonowania rodziny, rozwoju osobistego, jak również z pracy zawodowej i rozwoju biznesu.

Zapraszam na spotkanie: druga sesja zawsze gratis.